Masz pytanie?

Ceramika

Ceramiką zajmuję się już od wielu lat i przez ten czas zdobyłam wiedzę i doświadczenie.  A także nauczyłam się trochę cierpliwości... I nadal sprawia mi to wiele radości.

Ceramiczne przedmioty - miseczki, patery, mydelniczki, lampiony itp. robię ręcznie w mojej pracowni, tak po prostu, z łapy... Większość zrobiona jest z białej gliny, po czym jest dwukrotnie wypalana w wysokiej temperaturze. Kocham dotykać glinę, czuć jej fakturę, miętosić ją, ugniatać i ubijać a potem wałkować i tworzyć coś nowego. A kiedy nałożę szkliwo i włożę do pieca, to napięcie rośnie, bo nigdy tak do końca nie wiem co zobaczę po otwarciu pieca. I to jest najciekawsze, bo uwielbiam niespodzianki. Potem pozostaje już tylko zrobienie zdjęć i podzielenie się z Wami efektem końcowym. I mieć nadzieję, że uśmiechniecie się tak jak ja...

Kolory prac na zdjęciach mogą się nieco różnić od rzeczywistych - wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej.